Порядок оформлення листка непрацездатності в електронній формі (е-лікарняний): відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
(Створена сторінка: == Нормативна база ==)
 
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
== Нормативна база ==
== Нормативна база ==
# [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/328-2019-%D0%BF#Text Постанова КМУ від 17 квітня 2019 р. № 328 " Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього"]
# [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0728-21#Text Наказ МОЗ від 01.06.2021  № 1066 "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки"]
# [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0890-21#Text Наказ МОЗ від 17.06.2021  № 1234 "Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності"]
В Україні триває перехідний період впровадження е-лікарняних.
Електронний листок непрацездатності — це лікарняний лист, сформований (виданий) програмними засобами Реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність.
Він, як і паперовий листок, є підставою для:
— звільнення від роботи;
— оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності;
— отримання допомоги від Фонду соціального страхування
== Алгоритм отримання е-лікарняного ==
{| class="mw-collapsible"
|<small>'''Крок 1'''</small>
|'''Паціент приходить на огляд до лікаря'''
|-
|'''<small>Крок 2</small>'''
|'''Лікар оглядає пацієнта. За наявності підста, лікар формує е-мед.висновок про тимчасову непрацездатність в реєстрі мед. висновків та завіряє його влсник електронним цифровим підписом'''
|-
|'''<small>Крок 3</small>'''
|'''Сформований е-медичний висновок передається в електронний  реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду, який визначає чи є особа застрахованою, Якщо так, формується е-лікарняний, який буде доступний працівнику та роботодавцю на порталі Пенсійного фонду в день його створення.'''
|}
Електронний медичний висновок (е-медичний висновок) і е-лікарняний — є двома різними документами.
Е-медичний висновок про тимчасову непрацездатністьформується для пацієнта і його не потрібно надсилати роботодавцеві, але попередити про його наявність слід
Е-Лікарняний є підставою для нарахування виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю. Інформацію про його відкриття знакодиться в електронному кабінеті страхувальника на сайті Пенсійного фонду ([https://portal.pfu.gov.ua/ portal.pfu.gov.ua]).
Відомості про відкритий е-лікарняний з’являються в кабінеті страхувальника-роботодавця в день його створення. В е-лікарняному буде одразу зазначено і '''дату відкриття, і дату закриття''' (прогнозовану дату, після якої відновиться працездатність, або дату наступного огляду пацієнта). Якщо пацієнт одужає на цю дату, то він може не звертатися вдруге до лікаря. Листок непрацездатності буде закритий автоматично.
Якщо працівник продовжує хворіти то відповідно [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0890-21#Text до Порядку]  у разі, якщо є декілька е-медичних висновків, що становлять один випадок тимчасової непрацездатності, е-лікарняні повинні формуватися в порядку черговості створення медичних висновків. У цьому випадку кожен наступний е-лікарняний формується як продовження першого шляхом додавання наступного порядкового номера після знаку «-» до унікального номера першого листка непрацездатності.
[[Категорія:Доробити]]

Версія за 09:31, 28 вересня 2021

Нормативна база

  1. Постанова КМУ від 17 квітня 2019 р. № 328 " Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього"
  2. Наказ МОЗ від 01.06.2021  № 1066 "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки"
  3. Наказ МОЗ від 17.06.2021  № 1234 "Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності"

В Україні триває перехідний період впровадження е-лікарняних.

Електронний листок непрацездатності — це лікарняний лист, сформований (виданий) програмними засобами Реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

Він, як і паперовий листок, є підставою для:

— звільнення від роботи;

— оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності; — отримання допомоги від Фонду соціального страхування

Алгоритм отримання е-лікарняного

Крок 1 Паціент приходить на огляд до лікаря
Крок 2 Лікар оглядає пацієнта. За наявності підста, лікар формує е-мед.висновок про тимчасову непрацездатність в реєстрі мед. висновків та завіряє його влсник електронним цифровим підписом
Крок 3 Сформований е-медичний висновок передається в електронний реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду, який визначає чи є особа застрахованою, Якщо так, формується е-лікарняний, який буде доступний працівнику та роботодавцю на порталі Пенсійного фонду в день його створення.

Електронний медичний висновок (е-медичний висновок) і е-лікарняний — є двома різними документами.

Е-медичний висновок про тимчасову непрацездатністьформується для пацієнта і його не потрібно надсилати роботодавцеві, але попередити про його наявність слід

Е-Лікарняний є підставою для нарахування виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю. Інформацію про його відкриття знакодиться в електронному кабінеті страхувальника на сайті Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua).

Відомості про відкритий е-лікарняний з’являються в кабінеті страхувальника-роботодавця в день його створення. В е-лікарняному буде одразу зазначено і дату відкриття, і дату закриття (прогнозовану дату, після якої відновиться працездатність, або дату наступного огляду пацієнта). Якщо пацієнт одужає на цю дату, то він може не звертатися вдруге до лікаря. Листок непрацездатності буде закритий автоматично.

Якщо працівник продовжує хворіти то відповідно до Порядку у разі, якщо є декілька е-медичних висновків, що становлять один випадок тимчасової непрацездатності, е-лікарняні повинні формуватися в порядку черговості створення медичних висновків. У цьому випадку кожен наступний е-лікарняний формується як продовження першого шляхом додавання наступного порядкового номера після знаку «-» до унікального номера першого листка непрацездатності.