Порядок одержання та відправлення грошових переказів та передач в слідчий ізолятор

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база


Коло осіб, які тримаються у слідчому ізоляторі


Ув'знені особи
  1. Особи, які тримаються під вартою на підставі ухвали слідчого судді (суду).
  2. Ув’язнені, вироки щодо яких набрали законної сили, які відповідно до статті 88 Кримінально-виконавчого кодексу України, переміщуються під вартою з однієї установи виконання покарань (СІЗО) до іншої ("ТРАНЗИТОМ").


Засуджені особи
  1. Засуджені, які на підставі статті 89 Кримінально-виконавчого кодексу України залишені у СІЗО для роботи з господарського обслуговування.
  2. Засуджені до позбавлення волі, вироки щодо яких набрали законної сили і які на підставі статті 87 Кримінально-виконавчого кодексу України підлягають відправленню до установ виконання покарань.
  3. Засуджені, вироки щодо яких не набрали законної сили.
  4. Засуджені до позбавлення волі, вироки щодо яких набрали законної сили, які на підставі статті 90 Кримінально-виконавчого кодексу України, тимчасово залишені в СІЗО або переведені до СІЗО з арештного дому, виправного центру, дисциплінарного батальйону або колонії, в разі обрання щодо них запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у зв'язку з іншим кримінальним провадженням або в разі прийняття рішення про тимчасову видачу іншій державі.
  5. Засуджені, вироки щодо яких набрали законної сили, які відповідно до статті 88 Кримінально-виконавчого кодексу України, переміщуються під вартою з однієї установи виконання покарань (СІЗО) до іншої ("ТРАНЗИТОМ").

Порядок одержання та відправлення грошових переказів та передач

Відповідно до статті 9 Закону України "Про попереднє ув’язнення" ув’язнені мають право одержувати передачі або посилки та грошові перекази і передачі.
Відповідно до статті 114 Кримінально-виконавчого кодексу України, засуджені мають право без обмеження одержувати грошові перекази і відправляти грошові перекази родичам, а з 'дозволу адміністрації колонії' - й іншим особам. Одержані за переказами гроші зараховуються на особовий рахунок засудженого.

Ув’язненим та засудженим дозволяється одержувати грошові перекази

  • У національній валюті;
  • Через поштові відділення, банки або касу СІЗО;
  • Грошові перекази зараховуються на особові рахунки.

Процедура одержання та відправлення грошових передач

  • Для здійснення грошової передачі ув’язненому чи засудженому родич або інша особа подає заяву у двох примірниках, де зазначається сума коштів, яка підлягає зарахуванню на особовий рахунок ув’язненого або засудженого, та після її розгляду начальником СІЗО вносить до каси СІЗО необхідну суму.
  • Особі, яка внесла кошти, видається квитанція прибуткового касового ордера, копія якого долучається до особової справи ув’язненого чи засудженого.
  • Для переказу через поштові відділення, банки або касу особистих коштів ув’язненим чи засудженим подається особиста письмова заява начальнику СІЗО.

Порядок одержання ув’язненими і засудженими передач, посилок і бандеролей

  • Передачі приймаються для ув’язнених загальною вагою не більше 50 кг на місяць.
Важливо!!! Не допускається обмеження ваги передач, прийнятих для хворих, що страждають захворюваннями, підтвердженими медичним висновком лікаря СІЗО, вагітних жінок і жінок, що мають при собі дітей, а також неповнолітніх.
  1. Число посилок (передач) і бандеролей, що одержують засуджені до арешту та позбавлення волі, не обмежується;
  2. Лікарські засоби і вироби медичного призначення, які одержують засуджені відповідно до медичного висновку, передаються до медичної частини колонії для їхнього лікування.
  3. Максимальна вага однієї посилки або бандеролі визначається діючими поштовими правилами;

Відповідно до пункту 14 Правил надання послуг поштового зв'язку "Внутрішні поштові відправлення повинні мати такі розміри і граничну масу":

Вид поштового відправлення Гранична маса, кілограмів Розмір в упаковці, міліметрів
Бандеролі 2 максимальний: 450 - в одному з трьох вимірів (довжина, ширина, висота), а згорнутих трубкою: 700 - завдовжки і 150 - у діаметрі, в окремих випадках бандеролі можуть прийматися завдовжки до 1500, якщо вкладення не можна перегинати (карти, схеми тощо).
Посилки 30 максимальний: 500 х 500 х 400