Порядок захисту прав споживачів при неналежному виконанні умов договору управителем багатоквартирного будинку

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 16:58, 9 жовтня 2017, створена Maryna.shapoval (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == # [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/529-2009-%D0%BF Про затвердження Типового договору п...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Нормативна база

  1. Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» від 20 травня 2009 р. N 529
  2. ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 № 1875-IV
  3. ЗУ «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII
  4. ЗУ «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI

Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Типовий перелік послуг, які надає ЖЕК, з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а саме:

  1. Прибирання прибудинкової території
  2. Прибирання сходових кліток
  3. Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення)
  4. Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі
  5. Технічне обслуговування ліфтів
  6. Обслуговування систем диспетчеризації
  7. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем:
  8. гарячого водопостачання;
  9. холодного водопостачання;
  10. водовідведення;
  11. теплопостачання;
  12. зливової каналізації.
  13. Дератизація
  14. Дезінсекція
  15. Обслуговування димовентиляційних каналів
  16. Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності
  17. Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків)
  18. Поливання дворів, клумб і газонів
  19. Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами
  20. Експлуатація номерних знаків на будинках
  21. Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води
  22. Енергопостачання ліфтів
  23. Періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки.

Претензійний порядок

У разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо. Представник виконавця повинен з'явитися за викликом споживача для підписання акта-претензії не пізніше ніж протягом двох робочих днів. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

Строк розгляду

Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.

Позасудовий порядок

Куди звертатися

Якщо ЖЕК не задовольнив претензії споживача, то останній може звернутися з скаргою в міське Управління житлово-комунального господарства або в районну адміністрацію надавши копії рішень ЖЕКу.

Судовий порядок

Якщо ЖЕК не бачить підстав для задоволення претензій споживача і відмовляє, можна оскаржити це рішення в судовому порядку. Одночасно з захистом споживчих прав, позивач має право вимагати компенсації.

Підсудність

Згідно ч.5 ст. 110 ЦПК позови про захист прав споживачів можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

Вартість

Згідно ч.3 ст.22 ЗУ «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII ( Редакція від 10.06.2017) та п.7 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (Редакція від 08.07.2017) споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Перелік необхідних документів

Подаючи судовий позов, необхідно прикріпити:

  1. копію договору про надання комунальних послуг;
  2. платіжний документ за послуги ЖЕКу;
  3. примірник акта-претензії (якщо був складений);
  4. документ, який підтверджує відмову ЖЕКу відшкодувати збитки;
  5. та інші документи, які можуть складати доказову базу правової вимоги.