Переміщення (евакуація) підприємств із зони бойових дій

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база:

  • ·        Постанова Уряду №305 від 17.03.2022: регламентує безоплатне перевезення майна вітчизняних підприємств, установ та організацій згідно з переліком, який формується Міністерством економіки і передається до Міністерства інфраструктури;
  • ·        Розпорядженням Уряду №246-р від 25.03.2022: передбачає план невідкладних заходів з переміщення у разі потреби виробничих потужностей суб’єктів господарювання з територій, де ведуться бойові дії та/або є загроза бойових дій, на безпечну територію.Уряд спільно з Міністерством економіки України реалізує  програму з релокації (переміщення) українських підприємств, які знаходяться у зоні активних бойових дій.

При реалізації програми держава допомагає в:

  • ·підборі площ для розміщення виробництва;
  • ·переміщенні та розселенні персоналу;
  • ·підборі працівників в місці дислокації після переїзду;
  • ·бере на себе логістичні витрати, надаючи транспорт (це, в першу чергу, потужності Укрзалізниці та Укрпошти, у випадку потреби залучаються субпідрядники)

Як взяти участь у програмі?

Для отримання допомоги власники або менеджери підприємства повинні подати відповідну заявку на евакуацію за посиланням.

У формі необхідно вказати ЄДРПОУ підприємства, адресу виробництва, визначити потреби до виробничого приміщення (обсяги використання електроенергії, газу, води), кількість працівників та обладнання, спосіб транспортування, орієнтовний термін монтажу обладнання на новому місці тощо. Під час заповнення заявки важливо максимально деталізувати інформацію про підприємство, що спростить та пришвидшить процес подальшого транспортування.

Заявку можуть подати будь-які підприємства як великі так і малі, де працюють кілька десятків людей.

Який порядок реалізації програми?

Вивезення підприємств здійснюється у порядку черговості. Після обробки усіх запитів Міністерство економіки визначає черговість релокації (переміщення) компаній. Пріоритет мають стратегічні підприємства і компанії, які виробляють товари першої необхідності та підприємства, які можуть самостійно забезпечити демонтаж та перевезення своїх потужностей до найближчої станції АТ “Укрзалізниця”.

Увага! Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників. У зоні безпосередніх бойових дій та через гуманітарні коридори релокація не проводиться.

Етапи опрацювання заявок

  • – видалення повторних форм, запитів з неповною інформацією.
  • - відсортування заявок за пріоритетністю та Фахівці Міністерства економіки зв’язуються з претендентами на релокацію та доуточнюють всю необхідну інформацію.
  • - заявка передається спеціально призначеним відповідальним фахівцям до однієї з приймаючих обласних адміністрацій.
  • - заявка надходить до логістів. Головним перевізником виступає АТ “Укрзалізниця”. АТ “Укрпошта” відповідає за підвезення обладнання до залізничної станції, а також забезпечує оперативне проходження блокпостів, оформлює транспортні накладні і інші документи, що дозволяють компенсувати підприємству витрати на транспортування.

Зараз підприємства можуть переїхати до дев’яти областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Вінницької, південних територій Волинської і Рівненської.