Переведення учнів між закладами освіти: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
(Створена сторінка: == Нормативна база == *[https://zakon.rada.gov.ua/laws/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text Конституція України] *[https://zakon.rada....)
 
(Не показано 3 проміжні версії ще одного користувача)
Рядок 6: Рядок 6:


== Право на зміну навчального закладу ==
== Право на зміну навчального закладу ==
Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Відповідно до статті 53 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text Конституції України] держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання. Стаття 55 Закону України [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text Про освіту] передбачає, що батьки здобувачів освіти мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти. Відповідно до статті 8 Закону України про [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text Повну загальну середню освіту] право дитини на здобуття початкової та базової середньої освіти у комунальному закладі освіти (його структурному підрозділі), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, гарантується, що не обмежує право батьків дитини або особи, яка досягла повноліття, обирати інший заклад освіти відповідно до законодавства.
Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Відповідно до статті 53 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text Конституції України] держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання.  
 
Стаття 55 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text Закону України  "Про освіту"] передбачає, що батьки здобувачів освіти мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти.  
 
Відповідно до частини другої статті 8 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text Закону України "Про повну загальну середню освіту"] право дитини на здобуття початкової та базової середньої освіти у комунальному закладі освіти (його структурному підрозділі), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, гарантується, що не обмежує право батьків дитини або особи, яка досягла повноліття, обирати інший заклад освіти відповідно до законодавства.


== Порядок переведення ==
== Порядок переведення ==
Згідно [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18#n15 наказу Міністерства освіти та науки № 367] для переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має звернутися до обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням (запитом) в довільній формі, у тому числі шляхом надсилання його сканованої копії електронною поштою.
Згідно з [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18#n15 Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти та науки України від 16.04.2018 № 367] для переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має звернутися до обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням (запитом) в довільній формі, у тому числі шляхом надсилання його сканованої копії електронною поштою.


== Перелік необхідних документів для переведення ==
== Перелік необхідних документів для переведення ==
Рядок 27: Рядок 31:
Упродовж '''''п’яти''''' робочих днів з дня отримання від закладу освіти зазначених документів учень чи один із його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має подати до закладу освіти, до якого переводиться учень необхідні документи. У такому випадку наказ про зарахування учня до закладу освіти має бути виданий упродовж '''''одного''''' робочого дня з дня отримання документів про зарахування.
Упродовж '''''п’яти''''' робочих днів з дня отримання від закладу освіти зазначених документів учень чи один із його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має подати до закладу освіти, до якого переводиться учень необхідні документи. У такому випадку наказ про зарахування учня до закладу освіти має бути виданий упродовж '''''одного''''' робочого дня з дня отримання документів про зарахування.


== Див. додатково ==
== Див. також ==
* Див. додатково </span> [[Право особи на освіту]]
* [[Право особи на освіту]]
* Див. додатково </span> [[Зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів та їх відрахування]]
* [[Зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів та їх відрахування]]


[[Категорія:Право на освіту]]
[[Категорія:Право на освіту]]
[[Категорія:Діти]]
[[Категорія:Діти]]

Версія за 11:06, 15 грудня 2021

Нормативна база

Право на зміну навчального закладу

Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Відповідно до статті 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання.

Стаття 55 Закону України "Про освіту" передбачає, що батьки здобувачів освіти мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти.

Відповідно до частини другої статті 8 Закону України "Про повну загальну середню освіту" право дитини на здобуття початкової та базової середньої освіти у комунальному закладі освіти (його структурному підрозділі), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, гарантується, що не обмежує право батьків дитини або особи, яка досягла повноліття, обирати інший заклад освіти відповідно до законодавства.

Порядок переведення

Згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти та науки України від 16.04.2018 № 367 для переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має звернутися до обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням (запитом) в довільній формі, у тому числі шляхом надсилання його сканованої копії електронною поштою.

Перелік необхідних документів для переведення

До закладу освіти, з якого переводиться учень, подаються:

  • заява про переведення одного з батьків учня (для учнів, які не досягли повноліття) або учня;
  • письмове підтвердження або його сканована копія з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.

До закладу освіти, до якого переводиться учень, подаються:

  • заяву про зарахування;
  • особову справу учня.

Строки розгляду

Керівник закладу освіти до якого мають бажання зарахувати дитину упродовж п’яти робочих днів з дати надходження звернення має надати заявнику письмову відповідь (у тому числі шляхом надсилання її сканованої копії на електронну пошту заявника) про наявність чи відсутність вільних місць у певному класі та можливість чи неможливість зарахування учня до цього класу. У письмовому підтвердженні можливості зарахування дитини має бути зазначений кінцевий термін для подання заяви про переведення та особової справи учня.

Упродовж одного робочого дня з дня отримання відповідних документів та заяви про переведення керівник закладу освіти зобов’язаний видати наказ про відрахування учня для переведення до іншого закладу освіти та видати особову справу учня.

Упродовж п’яти робочих днів з дня отримання від закладу освіти зазначених документів учень чи один із його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має подати до закладу освіти, до якого переводиться учень необхідні документи. У такому випадку наказ про зарахування учня до закладу освіти має бути виданий упродовж одного робочого дня з дня отримання документів про зарахування.

Див. також