Отримання безкоштовних ліків учасниками бойових дій

Матеріал з WikiLegalAid

Учасники АТО можуть безкоштовно отримувати ліки, проте відпускаються медикаменти лише за рецептом лікаря, де стоятиме примітка “Безкоштовно”. Компенсування вартості ліків аптекам буде здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Умови для отримання ліків: - мати статус учасника бойових дій; - ліки видаються для амбулаторного лікування (лікування вдома, а не в лікарні); - ліки надаються для лікування лише тих захворювань, які зазначені в Додатку 2 до постанови Кабміну №1303 від 17.08.1998р.”Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань”.

Учасники АТО мають право на безкоштовні ліки при 36 захворюваннях. А саме: Онкологічні захворювання; Гематологічні захворювання; Діабет (цукровий і нецукровий); Ревматизм; Ревматоїдний артрит; Пухирчатка; Системний гострий вовчак; Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри; Сифіліс; Лепра; Туберкульоз; Аддісонова хвороба; Гепатоцеребральна дистрофія; Фенілкетонурія; Шизофренія та епілепсія; Психічні захворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів); Стан після операції протезування клапанів серця; Гостра переміжна порфірія; Муковісцидоз; Тяжкі форми бруцельозу; Дизентерія; Гіпофізарний нанізм; Стан після пересадки органів і тканин; Бронхіальна астма; Хвороба Бехтерєва; Міостенія; Міопатія; Мозочкова атаксія Марі; Хвороба Паркінсона; Інфаркт міокарду (перші шість місяців); Дитячий церебральний параліч; СНІД, ВІЧ-інфекція; Післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози; Гіпопаратиреоз; Вроджена дисфункція кори наднирників.

  1. таке захворювання має бути основним (є причиною звернення за медичною допомогою, у виписці про хворобу зазначається першим):
    1. безплатно одержуються лише ті ліки, які зазначені в Постанові КМУ від 05.09.1996 № 1071;
    2. видаються аптеками за рецептами лікарів, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання.

Для отримання ліків необхідно звернутися до аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення УБД та рецепт лікаря. Якщо необхідного препарату в аптеці немає, провізор за цією назвою зможе зробити заміну на аналогічний препарат іншого виробника.