Особливості надання житлових субсидій під час карантину: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
мНемає опису редагування
Мітка: редагування коду 2017
Немає опису редагування
Мітка: редагування коду 2017
(Не показані 3 проміжні версії цього користувача)
Рядок 13: Рядок 13:


Види житлової субсидії:
Види житлової субсидії:
# житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг (надається щомісячно), а саме:
* житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг (надається щомісячно), а саме:
* житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;
''житлової послуги'' - послуги з управління багатоквартирним будинком;
* комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
 
# житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (надається один раз на рік);
''комунальних послуг'' - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
# житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг та витрат на управління багатоквартирним будинком (будинки, яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) чи житлово-будівельний кооператив (ЖБК);
 
# житлова субсидія на оплату витрат на комунальні послуги (у будинки, яких створено ОСББ чи ЖБК).
* житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (надається один раз на рік);
* житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг та витрат на управління багатоквартирним будинком (будинки, яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) чи житлово-будівельний кооператив (ЖБК);
* житлова субсидія на оплату витрат на комунальні послуги (у будинки, яких створено ОСББ чи ЖБК).


== Призначення субсидії на час карантину ==
== Призначення субсидії на час карантину ==
Рядок 34: Рядок 36:
<br>
<br>
'''При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.'''
'''При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.'''
== Субсидія онлайн через портал "ДІЯ" ==
=== Як подати заяву на субсидію онлайн ===
# Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
# Виберіть у меню Послуги на порталі Дія послугу Заява на субсидію.
# Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.
# Вкажіть, чи перебуваєте у шлюбі.
# Вкажіть адресу, за якою бажаєте отримати субсидію.
# Вкажіть інформацію про заборгованість за сплату послуг ЖКГ.
# Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на житлові та комунальні послуги. Якщо так, відмітьте необхідні послуги з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.
# Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на оплату внесків. Якщо так, відмітьте необхідні внески з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.
# Виберіть, чи потрібна субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
# Виберіть, чи проживають за адресою отримання субсидії лише непрацездатні особи.
# Виберіть спосіб отримання субсидії. На картку банку (вкажіть IBAN рахунку) або національним поштовим оператором зв'язку.
# Вкажіть наявність розділених особових рахунків у зазначеному житлі.
# Заповніть інформацію про характеристику житлового приміщення або будинку.
# Виберіть особливості домогосподарства з переліку доступних за наявності.
# Виберіть, чи проживають інші особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх осіб, що проживать у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Виберіть, чи проживають всі особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх членів сім'ї осіб, що проживать у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Заповніть дані про доходи. Заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Заповніть дані про наявність транспортних засобів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Заповніть дані про придбане майно та сплачені послуги. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Заповніть дані про придбану валюту. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Заповніть дані про те, що ви, члени господарства або члени їхній сімей маєте депозитні рахунки з сумою понад 100 тис. грн. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Заповніть дані про наявність та сплату аліментів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Заповніть дані про наявність нерухомого майна. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
# Завантажте необхідні копії документів для отримання субсидії.


== Корисні посилання ==
== Корисні посилання ==
* [https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-osoblivosti-nadannya-zhitlovih-subsidij-247250320 Урядовий портал Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України]
* [https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-osoblivosti-nadannya-zhitlovih-subsidij-247250320 Урядовий портал Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України]
* [https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html Міністерство соціальної політики України]
* [https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html Міністерство соціальної політики України]
* [https://diia.gov.ua/services/zvernennya-na-priznachennya-zhitlovih-subsidij-v-elektronnij-formi Портал ДІЯ]
[[Категорія:Законодавство у сфері соціального захисту]]
[[Категорія:Законодавство у сфері соціального захисту]]

Версія за 08:47, 20 грудня 2021

Нормативна база

  1. Кодекс законів про працю України
  2. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”..
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива " .
  4. Постанова Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування “.
  5. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 року № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 і від 27.07.1998 № 1156».
  6. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 247 «Про особливості надання житлових субсидій»

Загальні поняття

Житлова субсидія - безповоротна адресна державна соціальна допомога вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.

Види житлової субсидії:

  • житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг (надається щомісячно), а саме:

житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;

комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

  • житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (надається один раз на рік);
  • житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг та витрат на управління багатоквартирним будинком (будинки, яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) чи житлово-будівельний кооператив (ЖБК);
  • житлова субсидія на оплату витрат на комунальні послуги (у будинки, яких створено ОСББ чи ЖБК).

Призначення субсидії на час карантину

У зв’язку з карантином та запровадженням відповідних обмежень, з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) 25 березня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», яка набрала чинності 01.04.2020 року.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 247 «Про особливості надання житлових субсидій»на період карантину ПЕРЕДБАЧЕНО:

  1. ЗАБОРОНИТИ припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.
  2. ЗАБЕЗПЕЧИТИ розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019—2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848.
  3. ПРОВЕСТИ на період карантину для регіонів із встановленим "червоним" рівнем епідемічної небезпеки розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, що встановлені підпунктами 2—6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”, незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.
  4. ВІДТЕРМІНУВАТИ до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлових субсидій з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 року № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 і від 27.07.1998 № 1156».

Субсидія для безробітніх в період карантину

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» встановлено особливості для призначення субсидій громадянам, яких звільнили з роботи в період карантину. А саме, призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.
При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

Субсидія онлайн через портал "ДІЯ"

Як подати заяву на субсидію онлайн

  1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
  2. Виберіть у меню Послуги на порталі Дія послугу Заява на субсидію.
  3. Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.
  4. Вкажіть, чи перебуваєте у шлюбі.
  5. Вкажіть адресу, за якою бажаєте отримати субсидію.
  6. Вкажіть інформацію про заборгованість за сплату послуг ЖКГ.
  7. Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на житлові та комунальні послуги. Якщо так, відмітьте необхідні послуги з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.
  8. Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на оплату внесків. Якщо так, відмітьте необхідні внески з переліку доступних та заповніть поля по кожній з них.
  9. Виберіть, чи потрібна субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
  10. Виберіть, чи проживають за адресою отримання субсидії лише непрацездатні особи.
  11. Виберіть спосіб отримання субсидії. На картку банку (вкажіть IBAN рахунку) або національним поштовим оператором зв'язку.
  12. Вкажіть наявність розділених особових рахунків у зазначеному житлі.
  13. Заповніть інформацію про характеристику житлового приміщення або будинку.
  14. Виберіть особливості домогосподарства з переліку доступних за наявності.
  15. Виберіть, чи проживають інші особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх осіб, що проживать у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  16. Виберіть, чи проживають всі особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте усіх членів сім'ї осіб, що проживать у домогосподарстві, та вкажіть усі дані про таких осіб відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  17. Заповніть дані про доходи. Заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  18. Заповніть дані про наявність транспортних засобів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  19. Заповніть дані про придбане майно та сплачені послуги. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  20. Заповніть дані про придбану валюту. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  21. Заповніть дані про те, що ви, члени господарства або члени їхній сімей маєте депозитні рахунки з сумою понад 100 тис. грн. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  22. Заповніть дані про наявність та сплату аліментів. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  23. Заповніть дані про наявність нерухомого майна. За наявності заповніть інформацію відповідно до наявних полів спливаючої форми.
  24. Завантажте необхідні копії документів для отримання субсидії.

Корисні посилання