Особливості зарахування строку попереднього ув’язнення

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 15:43, 20 грудня 2016, створена Oleksii.tertyshnyi (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативно-правова база == [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2341-14 Кримінальний кодекс України]<br /> [h...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Нормативно-правова база

Кримінальний кодекс України
Закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання»

Строк, який включається у строк попереднього ув’язнення

У строк попереднього ув’язнення включається строк:

  1. затримання особи без ухвали слідчого судді, суду;
  2. затримання особи на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання;
  3. тримання особи під вартою як запобіжний захід, обраний суддею, судом на стадії досудового розслідування або під час судового розгляду кримінального провадження;
  4. перебування обвинуваченого у відповідному стаціонарному медичному закладі при проведенні судово-медичної або судово-психіатричної експертизи;
  5. перебування особи, яка відбуває покарання, в установах попереднього ув’язнення для проведення слідчих дій або участі у судовому розгляді кримінального провадження.

Порядок зарахування строку попереднього ув’язнення

Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
У разі призначення судом іншого покарання, ніж позбавлення волі, зарахування строку попереднього ув’язнення в межах того самого кримінального провадження здійснюється в такому порядку:

  1. строк попереднього ув’язнення переводиться у строк позбавлення волі;
  2. визначений після переведення строк позбавлення волі переводиться в інший призначений вид покарання.

Переведення одного покарання в інше відбувається за наступними правилами співвідношення покарань:
1. одному дню позбавлення волі відповідають:

  • один день тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або арешту;
  • два дні обмеження волі;
  • три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт;
  • вісім годин громадських робіт;

2. одному дню тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або арешту відповідають:

  • два дні обмеження волі;
  • три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт;

3. одному дню обмеження волі відповідають три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт;
4. одному дню обмеження волі або арешту відповідають вісім годин громадських робіт.

Звільнення засудженого від відбування покарання шляхом зарахування строку попереднього ув’язнення

Суд має звільнити засудженого від відбування покарання, якщо строк попереднього ув’язнення, відбутий засудженим у межах кримінального провадження, дорівнює або перевищує фактично призначене йому основне покарання. У разі якщо до винесення вироку строк попереднього ув’язнення, відбутий особою, перевищуватиме співвідношення, максимально можливий строк позбавлення волі, передбачений Особливою частиною Кримінального кодексу для злочину (злочинів), у якому (яких) підозрюється така особа, така особа має бути негайно звільнена судом з-під варти за ініціативою суду або за ініціативою особи, яка звільняється, або її захисника (законного представника) чи прокурора. Таке звільнення допускається на стадії судового розгляду кримінального провадження і на стадії досудового розслідування такого кримінального провадження.