Надбавка на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
м (Vira.serputko перейменував сторінку з Надбавка на догляд за інвалідами з дитинства та дітьми-інвалідами на [[Надбавка на догляд за особам з ін...)
(Немає відмінностей)

Версія за 11:56, 1 листопада 2018

Нормативно-правова база

Право на державну соціальну допомогу

Згідно ст. 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством України з одночасним роз'ясненням інвалідам з дитинства їх права на державну соціальну допомогу.

Перелік медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років, визначається у відповідності до Постанови Кабінету міністрів України № 889 від 26.07.2001р. "Про порядок затвердження переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей інвалідів віком до 18 років" та Наказу Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України № 454/471/516 від 08.11.2001 року "Про затвердження Переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 16 років".

Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам".

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника (державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", ці виплати призначаються одночасно!

Надбавка на догляд

Згідно ст. 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" розмір надбавок на догляд залежить від групи інвалідності та віку дитини-інваліда.

Інваліди з дитинства

Інвалідам з дитинства I групи встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі:

  • інвалідам з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи - 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • інвалідам з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи - 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким інвалідам з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі - 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Діти-інваліди

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

  • на дитину-інваліда підгрупи А віком до 6 років - прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
  • на дитину-інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років - прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

  • на дитину-інваліда віком до 6 років - 50% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
  • на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50% прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

Питання щодо надання зазначеної державної соціальної допомоги, переліку необхідних документів, строків призначення та виплати допомоги регулюються Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" та Наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України № 226/293/169 від 30.04.2002 "Про затвердження Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".

Довідково дивитись статтю Соціальні пенсії