Надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів міжнародних організацій

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база

Загальна інформація

Уряд України спільно з Організацією Об’єднаних Націй запустив дві програми щодо додаткових заходів із соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб:

Допомога ВПО за рахунок коштів міжнародних організацій.jpg

▶ проект Управління Верховного комісара ООН у справах біженців внутрішньо переміщених осіб;

▶ проект Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Програми спрямовані на підтримку людей, які були змушені змінити місце проживання через російську агресію, щоб вони змогли задовольнити свої основні потреби, включаючи оренду житла, придбання їжі та предметів гігієни. Ці види допомоги надаються додатково до допомоги держави.

Отримати фінансову допомогу можна лише від однієї з організацій, що реалізує програму ООН. Це той самий вид допомоги, який здійснюють різні агентства, перелік яких не є вичерпним.

Хто має право на допомогу

Право на допомогу за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН та за рахунок коштів Управління Верховного комісара ООН у справах біженців мають внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 204 “Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка". Відомості про про таких осіб мають бути включені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Порядок отримання допомоги

Виплата допомоги в рамках реалізації проектів здійснюється додатково без подання окремого звернення внутрішньо переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, незалежно від отримання особою інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання допомоги Міністерство соціальної політики формує і передає Всесвітній продовольчій програмі ООН/Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців перелік внутрішньо переміщених осіб взаємоузгоджених вразливих категорій, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за черговістю дати включення відповідної інформації про таких осіб до Єдиної бази даних.

За результатами розгляду інформації та проведеної перевірки щодо уникнення подвійних виплат, Всесвітною продовольчою програмою ООН надсилається повідомлення на контактний номер мобільного телефону з підтверджуючим кодом та інформацією про те, як отримати грошовий переказ, а Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.

Для додаткової інформації необхідно звертатися за номером: 0 800 307 711.

Розмір допомоги

Проект Всесвітньої продовольчої програми ООН

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб.

Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом трьох місяців через систему Міжнародних грошових переказів Western Union на території України, та через будь-якого іншого постачальника фінансових послуг, з яким у Всесвітньої продовольчої програми ООН укладено угоду, шляхом надсилання грошового переказу внутрішньо переміщеній особі.

Проект Управління Верховного комісара ООН у справах біженців внутрішньо переміщених осіб

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць. Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом не менше ніж трьох місяців шляхом зарахування коштів на банківський рахунок внутрішньо переміщеної особи.

Увага! Розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

Див. також