Мораторій на перевірки суб`єків господарювання

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Планові перевірки можуть здійснюватися

  • за письмовою заявою суб’єкта господарювання;
  • на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав, проводитиметься за погодженням Державної регуляторної служби (далі — ДРС);
  • за рішенням суду;
  • у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.Тобто для того ,щоб здійснювати перевірку суб’єкта господарювання необхідна зазначина причина вище.

При цьому дія закону не поширюється на відносини, що, зокрема, виникають під час проведення перевірок Державною фіскальною службою України (ДФС) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», відповідно до яких перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 млн грн. за попередній календарний рік у 2015–2016 рр. здійснюються згідно з рішенням суду або з вимогами Кримінального процесуального кодексу. А перевірки таких суб’єктів господарювання ДФС та Державною фінансовою інспекцією здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України.

Мораторій не поширюється

Специфічні винятки з мораторію передбачено лише для перевірок, які проводить Державна фіскальна служба України:

* з 1 січня 2015 року мораторій не поширюється на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
* з 1 липня 2015 року мораторій не поширюватиметься на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Порушення встановленого порядку здійснення заходів державного нагляду

Що згідно із Законом України від 03.11.2016 р. № 1727 ДРС має повноваження накладати штраф на посадових осіб контролюючих органів за порушення встановленого законодавством порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, зокрема, щодо проведення перевірки за відсутності підстав чи порушення строків їх проведення. Тому у випадку порушень з боку контролюючих органів суб’єкти господарювання можуть скаржитися до ДРС.