Звільнення випускників медичних ВНЗ від проходження обов'язкового відпрацювання

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 07:57, 29 травня 2020, створена Olha.yakovlieva (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == <br> # Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо праце...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

== Нормативна база ==

  1. Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо працевлаштування випускників.
  2. Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням.
  3. Закон України «Про вищу освіту».
  4. Наказ Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням».
  1. Конвенція Міжнародної організації праці № 29 «Про примусову чи обов’язкову працю».

Опис суттєвих аспектів

Відповідно до ст. 64 Закону України "Про вищу освіту" випускники закладів вищої освіти вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених цим Законом. До таких виключних випадків належать випускники вищих медичних навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовлення. У такому випадку керівники вищих закладів освіти після зарахування осіб на навчання за державним замовленням укладають з ними угоду за формою Типової угоди про підготовку фахівців із вищою освітою, яка передбачена наказ Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням» від 25.12.1997 року № 367. Випускники, які уклали угоду з вищим закладом освіти після зарахування на навчання, зобов'язані відпрацювати за місцем призначення не менше ніж три роки.

Порядок звільнення випускників медичних ВНЗ від проходження обов'язкового відпрацювання

Розірвати угоду про підготовку фахівців із вищою освітою випускник має право з таких причин:

  • встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;
  • встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника, у одного з батьків (або осіб, які замінюють батьків) випускника;
  • якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину у віці до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
  • у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;
  • у разі вступу випускників вищих закладів освіти I - II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III - IV рівнів акредитації.

У разі виникнення у випускника одного з вищеперелічених випадків, він повинен надати документи, які підтверджують наявність обставин, що дозоляють розірвання угоди про підготовку фахівця, до комісії з працевлаштування. За рішенням такої комісії випускнику видається довідка про надання можливості самостійного працевлаштування.