Відмінності між версіями «Заміна посвідчення водія»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
Рядок 29: Рядок 29:
== Які документи необхідні для заміни посвідчення водія? ==  
== Які документи необхідні для заміни посвідчення водія? ==  
У випадку непридатності посвідчення водія до використання, в тому числі з причини пошкодження або неможливості прочитати написи, проводиться заміна на нове посвідчення. При отриманні нових водійських прав старе посвідчення вилучається та надаються:
У випадку непридатності посвідчення водія до використання, в тому числі з причини пошкодження або неможливості прочитати написи, проводиться заміна на нове посвідчення. При отриманні нових водійських прав старе посвідчення вилучається та надаються:
* паспорт або інший документ, що засвідчує особу,
* паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус,
* водійське посвідчення,
* водійське посвідчення,
* ідентифікаційний код,
* ідентифікаційний код,

Версія за 11:09, 13 березня 2019

Нормативна база

Загальні положення

Відповідно до ст.15 Закону України «Про Дорожній рух» кожний громадянин, який досяг визначеного цим законом віку, не має медичних протипоказань та пройшов повний курс навчання за відповідними програмами, може в установленому порядку отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії. Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії. На території України відповідно до Конвенції про дорожній рух діють національні та міжнародні посвідчення водія. Порядок видачі, обміну та встановлення терміну дії таких посвідчень визначається Кабінетом Міністрів України. Відповідно до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортних засобів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року , яке є обов'язковим для всіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії. Національне посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі. Посвідчення водія, видане особі вперше, дійсне протягом двох років з дня його видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом. Посвідченням водія, виданим вперше, є документ, що підтверджує право його власника на керування транспортним засобом, отриманий після проходження особою, яка раніше не мала посвідчення водія або яка була позбавлена права на керування транспортним засобом чи здійснила обмін посвідчення водія протягом двох років з дати його видачі, медичного огляду в порядку, встановленому МОЗ, а також підготовки відповідно до планів і програм та після складення теоретичного і практичного іспитів у територіальних органах з надання сервісних послуг МВС.

Підстави заміни посвідчення водія

Так відповідно до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», заміна водійських прав проводиться в таких випадках:

 • Заміна першого водійського посвідчення, виданого на 2 роки;
 • посвідчення непридатне для використання (зіпсовано, не читаються записи);
 • змінені особисті дані власника (прізвище, ім’я та по батькові);
 • відкриття іншої категорії водійських прав,
 • отримання посвідчення нового зразка;
 • права були втрачені або вкрадені.

Які документи необхідні для заміни посвідчення водія?

У випадку непридатності посвідчення водія до використання, в тому числі з причини пошкодження або неможливості прочитати написи, проводиться заміна на нове посвідчення. При отриманні нових водійських прав старе посвідчення вилучається та надаються:

 • паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус,
 • водійське посвідчення,
 • ідентифікаційний код,
 • медична довідка.

Відповідно до п. 2.26 «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія», обмін водійських прав у зв’язку зі зміною П.І.Б. власника, в т.ч. після заміжжя, проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну. Список документів, необхідних для заміни водійського посвідчення після зміни особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові):

Оформлення та видача посвідчення водія з отриманням права на керування транспортними засобами іншої категорії здійснюється при подачі наступного пакета документів:

 • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ),
 • український паспорт або документ, що засвідчує особу і громадянство,
 • копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків,
 • документ, що підтверджує керування транспортними засобами (при необхідності),
 • медична довідка про придатність до керування транспортним засобом,
 • свідоцтво про закінчення курсів з підготовки, перепідготовки водіїв,
 • оригінал і ксерокопії документів про зміну П.І.Б. (в разі їх заміни),
 • довідка про проходження 20-годинного курсу навчання,
 • квитанції про оплату збору,
 • водійське посвідчення.

При втраті водійських прав потрібно повідомити сервісний центр МВС, а в разі крадіжки посвідчення — управління Національної поліції. Після звернення співробітниками ТСЦ буде проведена перевірка факту видачі раніше водійських прав. Якщо ніяких порушень виявлено не буде, протягом п’яти робочих днів буде оформлено і видано нове посвідчення водія. Для відновлення водійських прав в Україні необхідний наступний набір документів:

 • паспорт та ідентифікаційний код,
 • довідка з поліції (в разі крадіжки),
 • медична довідка.

Посвідчення водія, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання в Україну, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами та підрозділами ДМС документів на постійне проживання в Україні і після цього підлягає заміні. Заміна таких посвідчень проводиться після проходження особою медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів ( п 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 905 від 09.11.2015)

Міжнародне посвідчення водія

Посвідчення водія, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання в Україну, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами та підрозділами ДМС документів на постійне проживання в Україні і після цього підлягає заміні. Заміна таких посвідчень проводиться після проходження особою медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів (п. 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 905 від 09.11.2015) Видані громадянам України за кордоном міжнародні посвідчення та посвідчення водія іноземної держави, які відповідають вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року, підлягають обміну на національні посвідчення згідно з пунктом 25 Положення Про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортних засобів за умови, що зазначені громадяни України постійно проживають на території України . Міжнародне посвідчення водія видається на підставі національного посвідчення водія, паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон сервісним центром МВС за заявою особи. Міжнародне посвідчення водія видається без складання іспитів на підставі національного посвідчення водія, терміном дії на 3 роки. Для отримання міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до територіального сервісного центру МВС незалежно від місця реєстрації та надати наступні документи:

 • пред’явити адміністратору на місці оригінал національного посвідчення водія,
 • паспорт громадянина України,
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон,
 • фотокартку розміром 3,5х4,5 см на матовому папері.