Допомога по безробіттю для організації власного бізнесу

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 09:58, 13 липня 2018, створена Iryna.dubrovska (обговорення | внесок) (створення статті)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

 1. Закон України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»
 2. Наказ Міністерства соціальної політики України Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності
 3. Постанова Кабінету Міністрів Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу

Хто може отримати допомогу по безробіттю для організації власного бізнесу?

Зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.

Хто не має права на допомогу?

Одноразово виплата допомоги по безробіттю не здійснюється зареєстрованим безробітним:

 • яким ця допомога скорочувалась з підстав, зазначених у підпункті 2 пункту 3 та підпункті 1 пункту 4 розділу IV Порядку, або припинялася на підставі пункту 8 частини першої статті 45 Закону України "Про зайнятість населення";
 • які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані як фізичні особи - підприємці.

Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітні, які вже отримали допомогу по безробіттю одноразово та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її (не сплачували єдиний внесок як юридична особа чи фізична особа - підприємець) упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця.

Розмір допомоги та її розрахунок

Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального розміру допомоги та мінімального розміру допомоги, встановленого правлінням Фонду соцстрахування на випадок безробіття, що діє на дату державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця. Зміна розміру мінімальної та максимальної величини допомоги по безробіттю, що відбулась після державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця, не є підставою для коригування допомоги по безробіттю, що виплачена одноразово. Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду на поточний рік.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для розгляду питань щодо надання допомоги по безробіттю одноразово зареєстрований безробітний подає до центру зайнятості такі документи:

 • заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово;
 • бізнес-план.

Зразок заяви можна взяти у центрі зайнятості.

Порядок розгляду

Питання щодо надання допомоги по безробіттю одноразово на підставі поданих безробітним документів розглядає комісія з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності (далі - комісія) у присутності безробітного (за бажанням). Розгляд питання щодо надання допомоги по безробіттю одноразово на підставі поданих безробітним документів та висновок комісії оформляються протоколом. Рішення щодо надання допомоги по безробіттю одноразово або про відмову в наданні такої допомоги з урахуванням вимог, визначених у пунктах 2 та 3 розділу 7 Порядку, приймається керівником центру зайнятості не пізніше 10 робочих днів після подання безробітним відповідно до пункту 6 розділу 7 Порядку документів з урахуванням висновку комісії щодо здійснення такої виплати. На підставі рішення про надання допомоги по безробіттю одноразово в разі державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців керівник центру зайнятості приймає рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово.

Терміни розгляду

Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово здійснюється протягом 14 робочих днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи - підприємця. У разі якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи - підприємця без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.

Поважними причинами продовження строку, протягом якого має відбутися державна реєстрація юридичної чи фізичної особи - підприємця, є:

 • хвороба громадянина;
 • смерть членів його сім’ї та родичів;
 • догляд за хворою дитиною віком до 14 років;
 • відвідування закладів охорони здоров’я, судових та правоохоронних органів, військових комісаріатів, інших державних установ;
 • інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють реєстрацію, що підтверджується відповідними документами.