Державна реєстрація шлюбу із засудженими, які відбувають покарання в установах виконання покарань

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Державна реєстрація шлюбу із засудженими, які відбувають покарання в установах виконання покарань

Державна реєстрація шлюбу із засудженими, які відбувають покарання в установах виконання покарань, проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням цієї установи на загальних підставах, передбачених законодавством України(Наказ Міністерства Юстиції України Про затвердження Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні)

Адміністрація установи виконання покарань забезпечує засуджену особу бланком заяви про державну реєстрацію шлюбу встановленої форми (заява про державну реєстрацію шлюбу).

Після заповнення засудженим тієї частини заяви, яка стосується його, начальник установи виконання покарань:

  1. звіряє вказані в заяві відомості з паспортом або паспортним документом, який міститься в особовій справі засудженого.
  2. засвідчує справжність його підпису відповідно до статті 78 Закону України "Про нотаріат".
  3. направляє цю заяву особі, з якою засуджений бажає зареєструвати шлюб.

Одночасно цій особі повідомляються найменування та адреса відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням установи виконання покарань, у якому може бути проведена державна реєстрація шлюбу.

При погодженні на державну реєстрацію шлюбу із засудженим особа заповнює отриману заяву в тій частині, що стосується її, у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням установи виконання покарань.Якщо особа, яка погодилась на державну реєстрацію шлюбу із засудженим, не може через поважні причини особисто подати отриману заяву про державну реєстрацію шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням установи виконання покарань, заяву засудженого та заяву з відомостями про себе, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідчено, особа надсилає поштою до цього відділу.

Призначення дати, часу та місця реєстрації шлюбу із засудженими

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який отримав заяву (заяви) про державну реєстрацію шлюбу, призначає дату та час державної реєстрації шлюбу, про що заздалегідь повідомляє наречених, а також адміністрацію установи виконання покарань, у якій утримується засуджена особа, яка бажає зареєструвати шлюб.

Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченого та нареченої у приміщенні, визначеному адміністрацією установи виконання покарань.

Державна реєстрації шлюбу із особами, щодо яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Державна реєстрація шлюбу з особами, щодо яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, здійснюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану в слідчих ізоляторах лише з письмового дозволу органу досудового розслідування, суду (судді), у провадженні яких знаходиться справа, у тому самому порядку і за тими самими правилами, які встановлені для державної реєстрації шлюбу в установах виконання покарань.