Втрата (крадіжка) номерних знаків транспортного засобу: порядок дій

Матеріал з WikiLegalAid

Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем.
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Загальне поняття

Номерний знак транспортного засобу (Автомобільний номерний знак) — пластина-ідентифікатор для обліку транспортних засобів.

Автомобільні номерні знаки України, як правило, представлено у вигляді комбінації, яка складається з цифр і букв. Ці символи чорного кольору зображені на білому тлі. Винятком є ​​тільки номерні знаки поліцейських (відміну синій фон), військових (виняток білі знаки на чорному тлі), маршрутні (виняток жовтий фон) і так звані тимчасові номери (відміну червоний / зелений фон). Номерні знаки в Україні містять по 2 букви з обох сторін від 4-значної комбінації чисел (з лівого боку код регіонального центру, а праворуч серію самого номера).

На зареєстровані транспортні засоби в територіальних сервісних центрах видаються номерні знаки, що відповідають державному стандарту України:

  1. два номерні знаки – на автотранспорт,
  1. один – на мототранспорт, мопед, причіп та напівпричіп.

!Зверніть увагу! - На авто без номерних знаків (навіть, якщо втратили(крадіжка) тільки один із них) їздити не можна.

Відновити втрачені або викрадені номерні знаки транспортного засобу можливо 2 способами:
  1. Зробити дублікат;
  2. Провести перереєстрацію транспорту в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС.

Куди звертатися

Зробити дублікат

Передбачає замовлення дубліката втраченої номерної таблички і її встановлення. Замовити можна у компаніях, які зроблять дублікати.

!Зверніть увагу! - Обираючи таку послугу, вашими дійсними номерами може хтось користуватися та благополучно прикріпити собі на авто і коїти на них не лише адміністративні правопорушення, а й вдаватися до криміналу. У такому випадку буде дуже складно довести, що це не ваших рук справи, адже після втрати номерів ви не повідомили в компетентні інстанції і не анулювали їх дію.

Сервісні центри МВС не виготовляють дублікати державних номерів, а проводять процедуру перереєстрації авто.

Провести перереєстрацію транспорту в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС

Другий спосіб передбачає перереєстрацію за всіма законами і правовими нормами через звернутися до сервісного центру МВС, для видачі нового номерного знака.

Старі номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і здаються до сервісних центрів МВС(у випадку, якщо вони були знайдені при втраті).

Незалежно від місця реєстрації транспортного засобу можна звернутися до будь-якого територіального сервісного центру.

У разі, якщо ви загубили номерний знак, в тому числі, внаслідок природних стихійних явищ, вам необхідно звернутися до найближчого територіального сервісного центру МВС, а коли номерні знаки були викрадені, треба ще звернутися до органів поліції. В іншому випадку, за керування автомобілем без номерних знаків загрожує адміністративна відповідальність(Якщо дорогою вас зупинять патрульні - повідомте, що їдете на перереєстрацію ТЗ у Сервісний центр МВС).

Дії при втраті номерного знаку

1. В випадку втрати номерів потрібно звернутися до територіального сервісного центру з:
- паспортом;
- ідентифікаційним номером;
- свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу;
а також потрібно привезти і сам автомобіль, тому що процедура перереєстрації передбачає огляд транспортного засобу експертом. Працівники сервісного центру видадуть нові номерні знаки та нове свідоцтво про реєстрацію.
2. Сплатити адміністративний збір;
3. Отримати нові номерні знаки

Дії при крадіжці номерного знаку

Крадіжка номерних знаків в Україні досить не рідке явище. Номери викрадають, зокрема, і за для викупу, оскільки кожен власник готовий віддати гроші та отримати номери назад, ніж займатися тяганиною з документами для отримання нових.
Якщо ж номер викрадено, то дії тіж самі, що і при втраті, але спочатку треба звернутися до органів поліції, де видадуть відповідну довідку про втрату номерів. Цей варіант може зберегти водія від неприємностей, якщо автомобіль зі старими номерами була занесена до бази розшуку.

1. У випадку крадіжки номерів потрібно звернутися до територіального сервісного центру з: - паспортом;
- довідкою про присвоєння ідентифікаційного номеру;
- свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу;
- довідкою з поліції;

2. Сплатити адміністративний збір;

3. Отримати нові номерні знаки;

Також, у випадку повернення втрачених номерних знаків після отримання нових, старі вважаються недійсними і мусять бути здані до сервісного центру МВС.