Відмінності між версіями «Внесення змін до паспорта громадянина України у зв'язку із зміною назви вулиці»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Valentyna.nykonchuk перейменував сторінку з ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТУ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ В ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ЗМІНОЮ НАЗВИ ВУЛИЦІ. на [[Внесення змін до...)
Рядок 1: Рядок 1:
== Нормативна база ==   
== Нормативна база ==   
* 1. [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/317-19 Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 09.04.2015 р. № 317-VIII].  
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/317-19 Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 09.04.2015 р. № 317-VIII].    
* 2.[http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1382-15/ed20121206 Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року N 1382-IV].  
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1382-15/ed20121206 Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року N 1382-IV].      
* 3.[http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80 Закон України “Про місцеве самоврядування” від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР]  
# [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80 Закон України “Про місцеве самоврядування” від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР]    
* 4.[http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України  від 02 березня 2016 року №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ    * № 964 від 14.12.2016  № 202 від 29.03.2017]  
# [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України  від 02 березня 2016 року №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ    * № 964 від 14.12.2016  № 202 від 29.03.2017]    
* 5.[http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302  * (в редакції постанови Кабінету Міністрів України  * від 26 жовтня 2016 р. № 745)]  
# [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302  * (в редакції постанови Кабінету Міністрів України  * від 26 жовтня 2016 р. № 745)]         
 
        
   
   
== ПІДСТАВИ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ЗМІНОЮ НАЗВИ ВУЛИЦІ ==
== ПІДСТАВИ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ЗМІНОЮ НАЗВИ ВУЛИЦІ ==
    Положеннями  статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні визначено , що у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Положеннями  статті 6 [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"] визначено, що у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
  Відповідно до статті 59  Закону України “Про місцеве самоврядування”, перелік перейменованих вулиць має публікуватися у місцевих ЗМІ, на офіційному веб-сайті місцевої ради або її виконавчого органу.
Відповідно до статті 59  [http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80 Закону України “Про місцеве самоврядування”], перелік перейменованих вулиць має публікуватися у місцевих ЗМІ, на офіційному веб-сайті місцевої ради або її виконавчого органу.
  Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання , тому   чинним законодавством не передбачено обов’язку змінювати дані про місце реєстрації у паспорті в зв’язку зі зміною назви вулиці і відповідальності за не вчинення цих дій. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування.  
Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання, тому чинним законодавством не передбачено обов’язку змінювати дані про місце реєстрації у паспорті в зв’язку зі зміною назви вулиці і відповідальності за не вчинення цих дій. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування.  
[[Категорія:Інші питання цивільного права]]
 
== ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ==  
== ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ==  
    
    
  Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб віднесені до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо  формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до закону.
* Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб віднесені до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо  формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до закону.
  Органом  реєстрації є  виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
* Органом  реєстрації є  виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
  Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування  здійснюється у відповідності  до  [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні та  згідно з Правилами  реєстрації місця проживання, затвердженими  постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207.  
* Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування  здійснюється у відповідності  до  [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні та  згідно з Правилами  реєстрації місця проживання, затвердженими  постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207.  
  Відомості про внесення змін до паспорта громадянина України  у зв’язку зі зміною назви вулиці  за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування безоплатно за зверненням особи до органу реєстрації ,а також відповідно до підпункту 1 пункту 5 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF постановою Кабінету Міністрів України 25.03.2015 р. № 302], перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає така потреба.  
* Відомості про внесення змін до паспорта громадянина України  у зв’язку зі зміною назви вулиці  за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування безоплатно за зверненням особи до органу реєстрації, а також відповідно до підпункту 1 пункту 5 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF постановою Кабінету Міністрів України 25.03.2015 р. № 302], перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає така потреба.  
Щодо внесення до паспорта громадянина України у формі картки інформації про реєстрацію місця проживання особи слід зазначити ,що згідно з пунктом 60 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 р. № 302], за фактом реєстрації місця проживання або місця перебування особи, яка проживає в Україні, територіальним підрозділом ДМС з використанням засобів відомчої інформаційної системи ДМС здійснюється внесення інформації про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт. Така інформація зберігається на безконтактному електронному носії, який імплантовано у паспорт, у хронологічному порядку.
* Щодо внесення до паспорта громадянина України у формі картки інформації про реєстрацію місця проживання особи слід зазначити, що згідно з пунктом 60 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 р. № 302], за фактом реєстрації місця проживання або місця перебування особи, яка проживає в Україні, територіальним підрозділом ДМС з використанням засобів відомчої інформаційної системи ДМС здійснюється внесення інформації про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт. Така інформація зберігається на безконтактному електронному носії, який імплантовано у паспорт, у хронологічному порядку.
Оскільки інформація про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи не зазначається в зоні візуальної перевірки паспорта, а лише вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,  передбачена видача особі за її вимогою довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування — документа, який видається органом реєстрації та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи, у тому числі у зв’язку із зміною назви вулиці.
* Оскільки інформація про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи не зазначається в зоні візуальної перевірки паспорта, а лише вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,  передбачена видача особі за її вимогою довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування — документа, який видається органом реєстрації та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи, у тому числі у зв’язку із зміною назви вулиці.
[[Категорія:Інші питання цивільного права]]
[[Категорія:Інші питання цивільного права]]
[[Категорія:Особисті немайнові права фізичної особи]]
[[Категорія:Особисті немайнові права фізичної особи]]

Версія за 15:29, 12 грудня 2018

Нормативна база

 1. Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 09.04.2015 р. № 317-VIII.
 2. Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року N 1382-IV.
 3. Закон України “Про місцеве самоврядування” від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР
 4. Постанова Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ * № 964 від 14.12.2016 № 202 від 29.03.2017
 5. Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 * (в редакції постанови Кабінету Міністрів України * від 26 жовтня 2016 р. № 745)

ПІДСТАВИ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ЗМІНОЮ НАЗВИ ВУЛИЦІ

Положеннями статті 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначено, що у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Відповідно до статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування”, перелік перейменованих вулиць має публікуватися у місцевих ЗМІ, на офіційному веб-сайті місцевої ради або її виконавчого органу. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання, тому чинним законодавством не передбачено обов’язку змінювати дані про місце реєстрації у паспорті в зв’язку зі зміною назви вулиці і відповідальності за не вчинення цих дій. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування.

ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН

 • Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб віднесені до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до закону.
 • Органом реєстрації є виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
 • Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється у відповідності до [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні та згідно з Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207.
 • Відомості про внесення змін до паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною назви вулиці за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування безоплатно за зверненням особи до органу реєстрації, а також відповідно до підпункту 1 пункту 5 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 25.03.2015 р. № 302, перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає така потреба.
 • Щодо внесення до паспорта громадянина України у формі картки інформації про реєстрацію місця проживання особи слід зазначити, що згідно з пунктом 60 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 р. № 302, за фактом реєстрації місця проживання або місця перебування особи, яка проживає в Україні, територіальним підрозділом ДМС з використанням засобів відомчої інформаційної системи ДМС здійснюється внесення інформації про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт. Така інформація зберігається на безконтактному електронному носії, який імплантовано у паспорт, у хронологічному порядку.
 • Оскільки інформація про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи не зазначається в зоні візуальної перевірки паспорта, а лише вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», передбачена видача особі за її вимогою довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування — документа, який видається органом реєстрації та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи, у тому числі у зв’язку із зміною назви вулиці.