Відмінності між версіями «Внесення змін до паспорта громадянина України у зв'язку із зміною назви вулиці»

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(посилання на закон та вказівка номера статті)
Рядок 1: Рядок 1:
== Нормативна база ==   
== Нормативна база ==   
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/317-19 Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 09.04.2015 р. № 317-VIII].       
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/317-19 Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"] .       
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1382-15/ed20121206 Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року N 1382-IV].       
# [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1382-15/ed20121206 Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»] .       
# [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80 Закон України “Про місцеве самоврядування” від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР]    
# [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80 Закон України “Про місцеве самоврядування”]      
# [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України  від 02 березня 2016 року №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ    * № 964 від 14.12.2016  № 202 від 29.03.2017]    
# [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України  від 02 березня 2016 року №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру»]      
# [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302   * (в редакції постанови Кабінету Міністрів України  * від 26 жовтня 2016 р. № 745)]      
# [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302]          
   
   
== Підстави внесення змін до паспорта громадянина України у зв'язку із зміною назви вулиці ==
== Підстави внесення змін до паспорта громадянина України у зв'язку із зміною назви вулиці ==

Версія за 09:12, 6 березня 2020

Нормативна база

 1. Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" .
 2. Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» .
 3. Закон України “Про місцеве самоврядування”
 4. Постанова Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру»
 5. Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302

Підстави внесення змін до паспорта громадянина України у зв'язку із зміною назви вулиці

Положеннями статті 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначено, що у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Відповідно до статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування”, перелік перейменованих вулиць має публікуватися у місцевих ЗМІ, на офіційному веб-сайті місцевої ради або її виконавчого органу. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання, тому чинним законодавством не передбачено обов’язку змінювати дані про місце реєстрації у паспорті в зв’язку зі зміною назви вулиці і відповідальності за не вчинення цих дій. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування.

Порядок внесення змін

 • Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб віднесені до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до закону.
 • Органом реєстрації є виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
 • Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється у відповідності до [http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні та згідно з Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207.
 • Відомості про внесення змін до паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною назви вулиці за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування безоплатно за зверненням особи до органу реєстрації, а також відповідно до підпункту 1 пункту 5 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 25.03.2015 р. № 302, перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає така потреба.
 • Щодо внесення до паспорта громадянина України у формі картки інформації про реєстрацію місця проживання особи слід зазначити, що згідно з пунктом 60 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 р. № 302, за фактом реєстрації місця проживання або місця перебування особи, яка проживає в Україні, територіальним підрозділом ДМС з використанням засобів відомчої інформаційної системи ДМС здійснюється внесення інформації про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт. Така інформація зберігається на безконтактному електронному носії, який імплантовано у паспорт, у хронологічному порядку.
 • Оскільки інформація про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи не зазначається в зоні візуальної перевірки паспорта, а лише вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», передбачена видача особі за її вимогою довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування — документа, який видається органом реєстрації та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи, у тому числі у зв’язку із зміною назви вулиці.