Включення у списки виборців на закордонних дільницях

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Кого включають до списків виборців?

До списку виборців на закордонних виборчих дільницях включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років і які мають право голосу на виборах та які відносяться за виборчою адресою до відповідної виборчої дільниці згідно з відомостями Державного реєстру виборців.

Крім того, інформація щодо виборців, які проживають або перебувають за межами України та знаходяться на консульському обліку, щомісячно передається до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України керівниками закордонних дипломатичних установ України, а також Міністерство оборони України, стосовно виборців, які прибули до військової частини, дислокованої за межами України.

Для перевірки інформації, щодо включення громадянин до Державного реєстру виборців, звірити правильність написання прізвище, ім’я, по батькові та виборчої адреси, можна скористатись онлайн сервісом «Особистий кабінет виборця» на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримує відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Алгоритм дій для включення до списків виборців

Включення до Державного реєстру виборців

Громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за межами країни, повині особисто подати заяву до закордонної дипломатичної установи України про включення до Державного реєстру виборців у будь який час, у тому числі поза рамками виборчого процесу. До заяви додається копія пред'явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).
Заява особи, яка проживає чи перебуває за межами України, щодо включення до Державного реєстру виборців.
Закордоні дипломатичні установи.

Важливо!!! Виборець, перебуваючи за кордоном, для відправки заяви про включення до Державного реєстру виборців не може використати поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються виключно особисто.

Або звернутися особисто або надіслати документи поштою до відповідної закордонної дипломатичної установи України для постановки на консульський облік, але звертаємо Вашу увагу, що кращє це робити до виборчого процесу.

Важливо!!! У випадку, якщо виборець, який проживає за кордоном, не стоїть на консульському обліку для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

Включення у списки виборців на закордонних дільницях

Звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних

Виборець повинен особисто подати заяву, про зміну персональних даних, до закордонної дипломатичної установи України, яка невідкладно передає таку заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Державного реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України. До персональних даних виборця відповідно до частині першій статті 6 та пунктах 1 і 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний Реєстр виборців" відносять:

 • прізвище;
 • власне ім’я (усі власні імена);
 • по батькові;
 • дата народження;
 • місце народження;
 • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (якщо така інформація внесена до паспорта громадянина України);
 • виборча адреса виборця, визначена відповідно до статті 8 Закону України "Про Держаний реєст виборців":
  • країна проживання (перебування);
  • регіон України, зазначений у частині другій статті 133 Конституції України, або субнаціональна адміністративно-територіальна одиниця (штат, провінція, земля тощо) іноземної країни проживання чи перебування;
  • поштова адреса виборця за правилами країни проживання (перебування).
 • відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (за наявності підстав).

Файл:Заява щодо зміни його ідентифікаційних персональних даних.doc
Файл:Примірна форма заяви виборця щодо зміни його ідентифікаційних персональних даних.pdf

Важливо!!! Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу.

Зміни виборчої адреси виборця

У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Державного реєстру виборців за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.
Файл:Шаблон заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси.doc

Важливо!!! Виборець, перебуваючи за кордоном, для відправки заяви про зміну виборчої адреси не може використати поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються виключно особисто.

Звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування

За мотивованим, особистим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах, орган ведення Державного реєстру виборців може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення особисто подається до органу ведення Державного реєстру виборців(за своєю виборчою адресою в Україні або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Управління консульської діяльності Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України) за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Важливо!!! Заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси закордонними дипломатичними установами України або дільничними виборчими комісіями закордонних виборчих дільниць не приймаються.

Неправильності у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці

Відповідно до Закону України "Про вибор и Президента" та "Про вибори народних депутатів" виборець особисто може подати заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці, до якої додаються необхідні документи (копії документів), до відповідної дільничної виборчої комісії не пізніш як за п’ять днів до дня виборів.

Важливо!!! Законами України «Про вибори Президента України» та «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією закордонної виборчої дільниці громадян України до списку виборців на такій виборчій дільниці в день голосування.

Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі.