Виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності працівника поліції

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 06:16, 3 липня 2019, створена Kyiv4.kyiv (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативно-правова база == # [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19 '''Закон України “Про Національну...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Нормативно-правова база

  1. Закон України “Про Національну поліцію”
  2. Наказ Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського”

Поняття одноразової грошової допомоги та умови її виплати

Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які відповідно до Закону України “Про Національну поліцію” мають право на її отримання.
Днем виникнення права на отримання ОГД є:

  1. у разі загибелі (смерті) поліцейського - дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть;
  2. у разі встановлення поліцейському інвалідності - дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, у разі відсутності дати з якої встановлено інвалідність - дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії;
  3. у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата видачі довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках.

Визначення інвалідності та ступеня втрати працездатності без визначення інвалідності поліцейським здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров’я відповідно до Закону України “Про Національну поліцію” та інших нормативно-правових актів.
Розміри одноразової грошової допомоги поліцейським, а в разі їх загибелі (смерті) - членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблих (померлих) поліцейських, встановлені статтею 99 Закону України “Про Національну поліцію”.

Оформлення документів для виплати одноразової грошової допомоги

Формування пакета документів для призначення та виплати ОГД у органах поліції, навчальних закладах здійснюється підрозділами фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку у взаємодії з підрозділами кадрового забезпечення, службами державного нагляду за охороною праці органів поліції та навчальних закладів, а також фахівцями військово-лікарської комісії.
Заява (рапорт) про виплату ОГД у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається керівнику органу поліції, навчального закладу за останнім місцем проходження служби поліцейським або за останнім місцем проходження поліцейським служби перед відрядженням до інших органів.
У разі коли такий орган (заклад, установу) ліквідовано, заява подається до органу (закладу, установи) за місцем зберігання особової справи.
Перелік документів, які подаються для виплати одноразової грошової допомоги, визначені у пунктах 4, 5 розділу III наказу Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського”.

Призначення і виплата одноразової грошової допомоги

У місячний строк з дня реєстрації документів, необхідних для виплати ОПД, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою.
У разі надсилання запитів до інших органів (підрозділів) поліції, підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення ОГД, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту.
Висновок про призначення ОГД складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.
Висновок про призначення ОГД затверджує/відмовляє:

  1. по центральному органу управління поліції, керівникам міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, територіальних органів поліції, закладів та установ, що належать до сфери управління Національної поліції України - Голова Національної поліції України або особа, на яку покладено виконання таких функцій;
  2. у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
  3. у навчальних закладах - керівник відповідного органу, закладу або особа, на яку покладено виконання таких функцій.

Рішення про призначення виплати ОГД приймається керівником органу поліції або навчального закладу у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п’ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови. (пункти 1-3 розділу IV наказу Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги…”)
У разі коли одержувачі ОГД одночасно мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про Національну поліцію», та одноразової грошової допомоги відповідно до інших актів законодавства України, виплата грошових сум здійснюється за однією з підстав, за вибором одержувача одноразової грошової допомоги.
Членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) поліцейського одноразова правова допомога призначається і виплачується рівними частинами.
Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання ОГД, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, визначеної Законом України “Про Національну поліцію”, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права.

Підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється

Призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком:

  1. учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням;
  2. учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;
  3. навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом);
  4. подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги (стаття 101 Закону України “Про Національну поліцію”).