Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в цивільному процесі

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 10:20, 19 грудня 2016, створена Svitlana.nuzhda (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Нормативна база == * [http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1618-15 Цивільний процесуальний кодекс України] *...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Нормативна база

Порядок та підстави участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції

Відеоконференція - це телекомунікаційна технологія, що забезпечує одночасну двосторонню передачу, перетворення та представлення інформації на відстані в режимі реального часу, що здійснюється завдяки апаратно-програмних засобів.

Статтею 1581 Цивільного процесуального кодексу України зазначено, що суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Сторона (позивач/відповідач) чи інший учасник цивільного процесу, а саме відповідно до ст. 47 ЦПК: учасниками цивільного процесу, крім осіб, які беруть участь у справі, є свідок, експерт, перекладач, спеціаліст, особа, яка надає правову допомогу.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Строки подання та розгляду клопотання

Клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.

Суд вирішує питання про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Результатом розгляду є винесення ухвали суду.

Ухвала суду про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції повинна містити:

  1. найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
  2. ім'я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та її процесуальний статус;
  3. дату і час проведення судового засідання.

Така ухвала суду оскарженню не підлягає.

Вартість подання клопотання

Подання клопотання про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції є безкоштовним.

Організація і проведення судового засідання в режимі відеоконференції в цивільному процесі

Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З метою забезпечення своєчасного проведення відеоконференції копія ухвали також може бути надіслана за допомогою кур'єра, факсу або електронної пошти.

Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки, передбачені цим Кодексом.

Хід і результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає цивільну справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.

У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли відповідно до цього ЦПК України судове засідання може відбутися без участі такої особи.

Участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції згідно з правилами статті 1581 ЦПК України може відбуватися під час розгляду справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та перегляду справ Верховним Судом України.