Отримання картки киянина

Матеріал з WikiLegalAid

Нормативна база

Куди звернутися

Громадяни, які мають бажання отримати «Картку киянина» вперше повинні звернутися до відділення «Ощадбанку» з паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного коду (для зареєстрованих мешканців м. Києва) та з довідкою з місця роботи чи навчання (для осіб, які постійно працюють чи проживають в м. Києві).

Згідно рішення Київської міської ради від 28 травня 2015 року N 573/1437 "Про внесення змін та доповнень до рішення ради "Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної пластикової картки "Картка киянина" від 17.04.2013 N 104/9161", отримати «Картку киянина» може будь-яка повнолітня особа – громадянин України, місце проживання якої зареєстровано в м. Київ або яка постійно проживає чи навчається в м. Києві, чи є одним з батьків чи опікуном дитини, яка навчається в Києві, а також особи, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та які належним чином зареєструвалися у столиці.


В першу чергу, картку можуть отримати :
- Батьки багатодітних сімей;
- Пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
- Непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
- Особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
- Соціальні працівники; Видача «Картки киянина» є безкоштовною. Картка киянина - повноцінна банківська карта з палітрою різних потрібних громадянам послуг і функцій, яка має фактично необмежений потенціал.

Перелік документів необхідних для отримання Картки Киянина

Відповідно до Положення, затвердженого рішенням Київської міської ради від 17.04.2013 № 104/9161 «Про затвердження в місті Києві багатофункціональної електронної пластикової карти «Картки киянина», заявник разом із заявою подає: 
  • - Копію паспорта;
  • - Копію ідентифікаційного номера(крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • - Копію посвідчення, що дає право на пільгу;
  • - Фотографію 3х4 або 4х6 за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно);
  • - Довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності);
  • - Для громадян, які працюють або навчаються у місті Києві - довідка з роботи або навчального закладу.

Що таке «Картка киянина» та для чого вона потрібна?


Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка, яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.
Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є надання мешканцям міста Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:
- забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
- отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
- обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.
«Картка киянина» - це звичайна пластикова карта міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard. У такої картки є свій банківський рахунок, який діє по всій території України і за кордоном, що дає змогу використовувати її для отримання виплат по заробітній платі або пенсії.
«Картка киянина» є іменною та містить на звороті фото власника. Тому, у випадку передачі картки стороннім особам або її втрати, вона може бути заблокована.

Термін дії «Картки киянина»

«Картка киянина» дійсна з дати оформлення. Відповідно до Положення про багатофункціональну електронну пластикову картку «Картка киянина», затвердженого рішенням Київської міської ради від 17.04.2013 № 104/9161, дія Картки припиняється, зокрема, у випадку закінчення терміну дії Картки. Положенням зазначено, що після закінчення терміну дії Картки її утримувач може звернутись із заявою про виготовлення нової Картки до пункту оформлення, де Картка була отримана. Термін дії Картки зазначений на її лицьовому звороті біля позначки: EXPIRES END.

«Картка киянина» - це своєрідний «електронний паспорт» киянина, за допомогою якого власник ідентифікується для отримання різноманітних сервізів та послуг. «Картка киянина» - спільний проект «УнІТ» і КМДА, ціль якого - стати прототипом ІD-документа громадянина України. Як зазначає координатор проекту Є. Лісняк функціональні можливості «Картки киянина» будуть удосконалюватися та розширюватися, та згодом картка буде відповідати вимогам мультифункціонального додатку.

Можливості (модулі) «Картки киянина» для активації:

Медицина

Електронна реєстратура (запис до лікаря online), цифрова медична картка, електронний рецепт Комунальні послуги

Електронні квитанції ЖКГ, сплата комунальних та інших послуг online у персональному кабінеті за соціальним ID

Транспорт

Безготівкова сплата та пільговий проїзд у всіх видах комунального транспорту - єдиний електронний квиток

Торгівля

Надання знижок та преференцій в аптеках, супермаркетах, діагностичних центрах, приватних лікарнях тощо

Освіта

Картка школяра: проїзний квиток, перепустка в школу, банківська картка та доступ в систему е-школа

Адмінпослуги

Запис на відвідування ЦНАПу, формування електронного пакету документів, отримання результату online

Культура

Знижки на квитки у зоопарк, муніципальні театри та музеї. Квитки online зі знижкою на всі культурні заходи

Оплата послуг

Поповнення мобільного, сплата за інтернет, ТБ, дитячий садок, придбання залізничних квитків, переказ коштів


Таким чином, на сьогодні, «Картка киянина» включає в себе банківський додаток, знижку на відвідування закладів культури, торгівельні мережі та аптеки, оплачувати ЖКП без комісії, для отримання адміністративних послуг, а також картка дає можливість їздити в метро безкоштовно для всіх пільгових категорій громадян.
Частково впроваджений «Торговий» модуль, до якого вже долучилися такі великі мережі, як "Фуршет", "Білла", "Новус", "ВестЛайн", "Фокстрот". "Картка киянина" може дати можливість усім торгівельним мережам відмовитися від своїх карток знижок, оскільки їх номери у цих системах будуть прив"язані до номеру "Картки киянина".
Тобто, власник приходить у магазин, і торгівельна мережа ідентифікує його як свого бонусного покупця. Активно йде реалізація модулю "Культура", до якого долучилися всі 13 музеїв комунальної форми власності та 14 із 17-ти діючих муніципальних театрів. Деякі заклади пропонують власникам картки спеціальні ціни зі знижкою до 30%, інші – дні безкоштовного відвідування.
На черзі реалізація модулю "Медицина", який не лише замінить паперову медичну картку та рецепт на ліки, а взагалі автоматизує роботу лікувально-профілактичних закладів.
Запровадження модуля "Освіта" передбачає електронні учнівські квитки, аналогів яким немає ані в країні, ані у світі.

Сплановано, що інноваційний документ буде прив'язаний до "Картки киянина" одного з батьків та стане пільговим проїзним школяра у громадському транспорті, пропуском на територію навчального закладу через турнікет, платіжним засобом у їдальні, а також "електронним щоденником".
За умови відповідної модернізації законодавства, картка дозволить громадянам офіційно спілкуватись з органами влади, отримуючи електронні послуги он-лайн та маючи в результаті чинні електронні документи. Більш того, "Картка киянина" - це крок до системи електронних виборів, створення електронного реєстру виборців.

Процедура отримання «Картки киянина»

Громадяни які бажають отримати Картку Киянина звертаються до відділення "Ощадбанку" з переліком документів, який був вищезазначений.

Відділення «Ощадбанку» треба відвідати двічі. Під час першого візиту необхідно пройти формальні процедури: заповнити заяву-анкету та підписати договір. Після цього через два-три тижні потрібно знову прийти у відділення банку, щоб забрати свою картку (це і буде другим візитом).
Якщо така особа пільговик, то після отримання «Картки киянина» - для активації транспортного додатку, необхідно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення або до Департаменту соціальної політики КМДА (при собі мати: паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення, що дає право на пільги), а потім – до каси метрополітену (Майдан Незалежності, Політехнічний інститут, Дорогожичі, Дарниця).
Для переоформлення «Картки киянина» особі звертатися повторно до районного управління праці та соціального захисту населення не потрібно. Для активації картки необхідно відразу звернутися у касу метрополітену (Майдан Незалежності, Політехнічний інститут, Дорогожичі, Дарниця), де вже є дані про її пільги.
Громадяни-мешканці м. Києва, що мають бажання отримати "Картку киянина", але в окремих обумовлених випадках не можуть самостійно прийти для оформлення такої картки, можуть отримати картку наступним чином: • відповідні соціальні працівники будуть приходити за місцем проживання такого громадянина та оформляти картку на місці; • уповноважені представники таких осіб (опікуни/піклувальники, довірені особи, які мають права вчиняти юридичні дії в інтересах таких громадян) самостійно будуть оформлювати "Картку киянина" такої особи.

Підстави для відмови у видачі « Картки киянина»

Підставою для відмови у видачі «Картки киянина» є:

  • - відмова громадянина від надання необхідних документів;
  • - подання громадянином неповного пакета документів,
  • - необхідних для отримання «Картки киянина» (паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер фізичної особи та посвідчення);
  • - виявлення в документах недостовірних відомостей.

Порядок оскарження

Питання щодо неправомірної відмови у наданні  "Картки Киянина" можна оскаржити в судовому порядку, подавши позов до суду.