Обмеження прав у зв'язку з допуском та доступом до державної таємниці

Матеріал з WikiLegalAid
Версія від 13:34, 30 червня 2017, створена Pavlo.maramyhin (обговорення | внесок) (Створена сторінка: ЗАКОН УКРАЇНИ Про державну таємницю Стаття 28. Обов'язки громадянина щодо збереження де...)

ЗАКОН УКРАЇНИ Про державну таємницю

Стаття 28. Обов'язки громадянина щодо збереження державної таємниці Громадянин, якому надано допуск до державної таємниці, зобов'язаний: не допускати розголошення будь-яким способом державної таємниці, яка йому довірена або стала відомою у зв'язку з виконанням службових обов'язків; не брати участі в діяльності політичних партій та громадських організацій, діяльність яких заборонена в порядку, встановленому законом; не сприяти іноземним державам, іноземним організаціям чи їх представникам, а також окремим іноземцям та особам без громадянства у провадженні діяльності, що завдає шкоди інтересам національної безпеки України; виконувати вимоги режиму секретності; повідомляти посадових осіб, які надали йому доступ до державної таємниці, та відповідні режимно-секретні органи про виникнення обставин, передбачених статтею 23 цього Закону, або інших обставин, що перешкоджають збереженню довіреної йому державної таємниці, а також повідомляти у письмовій формі про свій виїзд з України; (абзац шостий статті 28 із змінами, внесеними

згідно із Законом України від 06.07.2010 р. N 2432-VI)

додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю. Стаття 29. Обмеження прав у зв'язку з допуском та доступом до державної таємниці Громадянин, якому було надано допуск та доступ до державної таємниці у порядку, встановленому законодавством, і який реально був обізнаний з нею, може бути обмежений у праві виїзду на постійне місце проживання в іноземну державу до розсекречування відповідної інформації, але не більш як на п'ять років з часу припинення діяльності, пов'язаної з державною таємницею. Не обмежується виїзд у держави, з якими Україна має міжнародні договори, що передбачають такий виїзд і згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. На громадянина також поширюються обмеження свободи інформаційної діяльності, що випливають з цього Закону.