Тарифи на постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному сезоні 2019/2020

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.Версію затверджено Natalia.zaitseva.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 560 "Деякі питання захисту споживачів житлово-комунальних послуг" втратила чинність 21 листопада 2019 року у зв'язку з прийняттям постанови Уряду від 15 листопада 2019 року № 560

Нормативна база

Загальна інформація

26 червня 2019 року Уряд ухвалив рішення про запровадження граничної ціни/тарифу на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалюваний період 2019/20 року, який встановлюється органами місцевого самоврядування.

Урядове рішення прийнято з метою гарантування доступності таких послуг для населення з урахуванням витрат суб’єктів господарювання на їх виробництво, транспортування та постачання, а також забезпечення населення послугами з постачання теплової енергії і постачання гарячої води за доступними тарифами та отримання виконавцями повної оплати таких послуг.

Положення постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 560 "Деякі питання захисту споживачів житлово-комунальних послуг" (далі - постанова) стосуються виключно населення міст обласного значення та м. Києва.

Файл:Реєстр теплопостачальників.pdf

Встановлені граничні ціни/тарифи на постачання теплової енергії та гарячої води

Тарифи на постачання теплової енергії Тарифи на постачання гарячої води
1400 грн./Гкал з урахуванням ПДВ (якщо наявний лічильник) 83,66 грн./м3 з урахуванням ПДВ (за умови підключення рушникосушильників)
35,21 грн./м2 з урахуванням ПДВ (якщо відсутній лічильник 75,74 грн./м3 з урахуванням ПДВ (у разі відсутності рушникосушильників)

Оплата населенням міст обласного значення та м. Києва (далі - споживачі) послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води здійснюється з урахуванням встановлених відповідними органами місцевого самоврядування (далі - ОМС) цін/тарифів, які не перевищують граничні ціни/тарифи, що визначені постановою. Водночас перерахунок цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення має бути здійсненим до 01 вересня 2019 року (пункт 2 постанови).

Цікаво! Інформація щодо тарифів, динаміки змін та структури тарифів на території України.

Дії споживачів у випадку отримання платіжок із завищеними тарифами

Тарифи на постачання теплової енергії та гарячої води
Важливо! Онлайн-калькулятор оплати послуг за постачання теплової енергії та гарячої води.

Споживач має перевірити на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування чи вживаються ним заходи щодо виконання постанови та чи здійснено перерахунок тарифів на послуги з постачання теплової енергії для населення до початку опалювального сезону 2019/2020 років.

Якщо ОМС перерахував тарифи, але теплопостачальна організація продовжує надсилати платіжки, в якій зазначено «штучну» заборгованість

Споживач має право:

♦ з’ясувати в теплопостачальній організації про підстави невиконання рішення Уряду особисто або через засоби телефонного зв’язку (перелік теплопостачальних організацій);

♦ звернутися особисто чи надіслати до теплопостачальної організації звичайною або електронною поштою листа-претензію (зразок можна завантажити на вебсайті Міністерства юстиції України), та вимагати:

  1. перерахунок вартості послуг з теплопостачання;
  2. зарахувати суми переплати в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повернення на поточний рахунок (у випадку, якщо Ви вже оплати платіжку);

♦ звернутися з позовною заявою до суду у випадку відмови теплопостачальної організації задовольнити вимоги*.


*Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Якщо ОМС не перерахував тарифи та не виконує рішення Уряду

Споживач має право:

♦ звернутися до ОМС з письмовим звернення (зразок можна завантажити на вебсайті Міністерства юстиції України) з метою з'ясування підстав для невиконання рішення Уряду;

♦ звернутися на Урядову гарячу лінію за номером 1545 або надіслати звернення на адресу Уряду (вул. Михайла Грушевського, 12/2, Київ, 01008), повідомивши про бездіяльність ОМС щодо перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії;

♦ звернутися з адміністративним позовом до суду з проханням зобов’язати ОМС виконати рішення Уряду та перерахувати тарифи.