Порядок присвоєння кадастрового номера

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.Редакція була затверджена Mykola.kravchenko.
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці

Кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Кадастровий номер земельної ділянки присвоюється за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру.
Присвоєння номера - обов'язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин і отримання даних з державного реєстру.
Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку, інших відомостей про неї кадастровий номер не змінюється.

У разі поділу чи об'єднання земельній ділянці присвоюється новий кадастровий номер.

Куди звернутись

Для того щоб ідентифікувати ділянку, потрібно звернутися в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру і передати на розгляд заяву та пакет документів. У разі подання правильно оформленого пакету документації працівник служби вносить дані в електронну систему, що дозволяє уникнути помилок і дублювання інформації.

Вартість

На сайтах організацій, що займаються земельними питаннями, заявлені різні вартості: мінімальна - 1 400 гривень, максимальна – 12 500 гривень. На формування вартості впливають: місцерозташування ділянки (місто, район, населений пункт); розміри ділянки; наявність документації на землю.

Перелік необхідних документів

Для визначення кадастрового номера земельної ділянки замовник документації із землеустрою або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки:

  • заяву про визначення кадастрового номера земельної ділянки; копію документа, що посвідчує особу набувача права на земельну ділянку або її власника;
  • документацію із землеустрою; файл обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (далі - обмінний файл), який складається на кожну земельну ділянку;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) згідно з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи, ідентифікаційного коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податкового номера - для юридичної особи;
  • документи про внесення плати за перевірку обмінного файлу.

Xml-файл(обмінний файл) містить повну і достовірну інформацію про об'єкт:

  • місцезнаходження;
  • розміри;
  • цільове призначення;
  • дані про власника.

Строки розгляду питання

Термін присвоєння номера - 14 днів. Результат - витяг з Державного земельного кадастру.

Підстави для відмови

У разі наявності зауважень до документації із землеустрою та обмінного файла документація із землеустрою повертається без позначки, в якій зазначаються кадастровий номер, дати його визначення та внесення відомостей до автоматизованої системи, прізвище та ініціали посадової особи, що зробила таку позначку, і ставиться її підпис.