Обговорення:Поновлення та вилучення будинкової книги

Матеріал з WikiLegalAid
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

Постанова Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру»

Поняття будинкової книги

Будинкова (поквартирна) книга - це єдиний документ, відповідно до якого можна отримати довідку про склад осіб, що проживають за певною адресою.

При проведенні операцій з нерухомістю , будинкова книга (вірніше виписка з неї) також необхідна, як і інші правовстановлюючі документи. Щоб отримати виписку з будинкової книги, потрібно написати заяву в розрахунково-інформаційний центр за місцем знаходження об`єкта нерухомості. Будинкові книги оформляються при реєстрації населення в житлових приміщеннях, що перебувають у громадян у власності, і зберігаються вони або в ЖЕУ (в багатоквартирних будинках), або на руках у власників приватних будинків. Будинкова книга пред’являється кожен раз в ДМС при здійсненні реєстрації та зняття з реєстраційного обліку.

Без будинкової книги буде важко провести будь-які дії правовстановлюючого характеру (реєстрація кого-небудь в житловому приміщенні). Будинкова книга заводиться в наступних випадках: приватизація житла, придбання житла по інших операціях (купівля-продаж, успадкування, дарування), причому за бажанням покупця житлового приміщення можна залишити дійсною попередню книгу.

Отримайте виписку з єдиного реєстру державного реєстраційного центру, якщо ви отримуєте домову книгу після оформлення прав власності або після введення в експлуатацію новозбудованого житла. Найчастіше будинкова книга оформляється після зазначених дій.

Процедура відновлення будинкової книги

Питанням відновлення будинкової книги займаються органи місцевого самоврядування, і в них, зазвичай ведеться спеціальна документація: картки обліку, книги домогосподарств.

Для відновлення будинкової книги потрібно:

Купити будинкову книгу.
Купувати даний документ власник повинен за рахунок своїх коштів .
Купити будинкову книгу можна в будь-якому магазині, що пропонує канцелярські товари або в друкарні.

Звернутися в органи місцевого самоврядування по територіальності з заявою у письмовій формі про втрату , а також пред’явити список таких документів:

  • оригінал і копію паспорта (для відновлення реєстрації за місцем проживання дітей до 16 -ти років — свідоцтво про народження)
  • оригінал та копію документа на житло: свідоцтво про власність, якщо ваші права вже зареєстровані, договір купівлі-продажу, свідоцтво про спадщину, договір дарування, обміну тощо, якщо ваші права власності ще не зареєстровані і ви тільки збираєтесь це зробити.

Протягом робочого дня будинкова книга буде відновлена. Дана процедура є безоплатною.

На даний час будинкова книга не є обов’язковою.