Надання допомоги особам, звільненим з місць відбування покарання

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.Редакція була затверджена Maryna.shapoval.
Перейти до: навігація, пошук

Нормативна база

  1. Кримінально-виконавчий кодекс України
  2. Постанова Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів"
  3. Наказ Мін’юсту від 12.03.2012 № 394/5 "Про затвердження Порядку та умов надання одноразової грошової допомоги особам, звільненим з місць відбування покарання"

Хто має право на отримання одноразової грошової допомоги?

Грошова допомога надається особі, яка звільняється з місця відбування покарання, у випадку, якщо на її особовому рахунку відсутні грошові кошти або їх залишок менший однієї норми добових витрат, що відшкодовуються відрядженим у межах України.

Необхідні документи

Грошова допомога надається на підставі письмової заяви особи, яка звільняється з місця відбування покарання.

Розмір одноразової грошової допомоги

Грошова допомога виплачується у сумі однієї або двох норм добових витрат, що відшкодовується відрядженим у межах України, залежно від часу, необхідного для прибуття до місця проживання або роботи у межах України.

При визначенні часу, необхідного для прибуття до місця проживання або роботи особи, яка звільнена з місць відбування покарань, враховується час звільнення, час відправлення транспортного засобу з місцевості, де ця особа відбувала покарання, відстань до місця проживання або роботи в межах України.

Якщо для прибуття до місця проживання або роботи необхідно до 24 годин часу

Особам, звільненим з місць відбування покарання, яким для прибуття до місця проживання або роботи необхідно до 24 годин часу і на особових рахунках яких немає грошових коштів або їх залишок менший однієї норми добових витрат, що відшкодовується відрядженим у межах України, надається одноразова грошова допомога в розмірі, що складає різницю між однією нормою добових витрат і сумою залишку коштів на особовому рахунку звільненої особи після відрахувань, здійснених відповідно до вимог статті 121 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Якщо для прибуття до місця проживання або роботи необхідно більше ніж 24 годин часу

Особам, звільненим з місць відбування покарання, яким для прибуття до місця проживання або роботи необхідно більше ніж 24 години часу і на особових рахунках яких немає грошових коштів або їх залишок менший двох норм добових витрат, що відшкодовуються відрядженим у межах України, надається одноразова грошова допомога у розмірі, що складає різницю між двома нормами добових витрат і сумою залишку коштів на особовому рахунку звільненої особи після відрахувань, здійснених відповідно до вимог статті 121 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Розмір грошової допомоги іноземцям

Розмір грошової допомоги іноземцям, які звільняються з місць відбування покарання, розраховується з урахуванням часу, необхідного для прибуття до найближчого дипломатичного представництва або консульської установи своєї держави в Україні або до найближчого пункту перетину державного кордону України (залежно від того, до якої держави прямує звільнена особа).

Розмір грошової допомоги особам без громадянства

Розмір грошової допомоги особам без громадянства, які постійно не проживають в Україні, а також громадянам держав, що не мають дипломатичних представництв або консульських установ в Україні, та які звільняються з місць відбування покарання, розраховується з урахуванням часу, необхідного для прибуття до найближчого дипломатичного представництва держави, яка взяла на себе охорону їхніх інтересів, або до найближчого пункту перетину державного кордону України (залежно від того, до якої держави прямує звільнена особа).

Строк виплати

Одноразова грошова допомога видається особам, які звільнені з місць відбування покарання, у день звільнення, про що персоналом бухгалтерії установи робиться відповідний запис у довідці про звільнення.