Авансовий внесок у виконавчому провадженні

Матеріал з WikiLegalAid
Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.Версію затверджено Maryna.shapoval.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нормативна база

Скасування стягнення у громадян авансового внеску у виконавчому провадженні

Рішенням Другого сенату Конституційного суду України № 2-р(II)/2019 від 15 травня 2019 року положення частини другої статті 26 Закону України "Про виконаче провадження" визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) і втратили чинність з моменту прийняття рішення.

Департамент Державної виконавчої служби Міністерства юстиції зобов'язав держвиконавців виконувати рішення Конституційного Суду України щодо скасування авансування виконавчого провадження. У листі Міністерства юстиції України від 17 травня 2019 року № 709/20.4.2/32-19 "щодо рішення Конституційного суду України від 15.05.2019 р." наголошено на неухильному дотриманні виконавцями рішення Конституційного Суду України, під час прийняття державним виконавцем рішення про відкриття виконавчого провадження чи повернення виконавчого листа стягувачу без прийняття до виконання.

Таким чинном, під час пред'явлення виконавчого листа до виконання у стягувачів відсутній обов'язок сплати авансового внеску та додання відповідних квитанцій до заяв пропримусове виконання рішення.